کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق در سیستم پردازش داده‌ها و کنترل فرایندها کاربرد داشته و قابل نصب در فضای باز و یا بصورت دفن در زمین می‌باشند.
کابل ابزار دقیق در سیستم‌های دیجیتال و جهت ارتباط بین شیرهای برقی سلنوئیدی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شیلد کلی کابل قادر است آن را در برابر نویزهای خارجی محافظت نماید.

کابل ابزار دقیق جریان های پایین یا سیگنال های در سطح ولتاژ پایین را منتقل می کند این ویژگی در قیاس با کابل های قدرت که جریان های برق با سطح ولتاژ بالا را منتقل می کنند در کنار سایر ویژگی های ظاهری این کابل همچون تعداد بیشتر رشته ها و سایز کمتر رشته های این کابل نسبت به کابل های قدرت از تفاوت های این کابل نسبت به کابل قدرت به شمار می آید. در کابل ابزار دقیق رشته ها دو به دو، سه به سه و یا چهار به چهار به هم پیچیده می شوند

در واقع کابل های ابزار دقیق بستر مناسب جهت انتقال سیگنال دستگاه های ابزار دقیق موجود در صنعت را فراهم می کند، با دریافت و یا ارسال سیگنال کنترلی از طریق کابل های ابزار دقیق امکان تغییر وضعیت و یا پیاده سازی دستورالعمل برنامه ریزی شده دستگاه ها فراهم می گردد، هم چنین در کنار انتقال بدون نویز سیگنال، بازده و طول عمر دستگاه های ابزار دقیق نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت.

کابل های ابزار دقیق در انواع مختلفی تولید می شوند که در میان آن ها کابل شیلد دار با شیلد زوجی و کلی یکی از شناخته شده ترین کابل های ابزار دقیق به شمار می رود.

تعریف کابل شیلد دار

همان طور که گفته شد کابل ها بسیار در صنعت برق به کار گرفته می شوند و از عواملی که ممکن است به اطلاعات و داده های کابل آسیب برساند می توان به تداخلات الکتریکی و مکانیکی اشاره کرد، بنابراین برای رفع این مشکل کابل شیلد دار طراحی و تولید شد که دارای لایه محافظ بیشتر نسبت به دیگر انواع کابل ها است، به این لایه شیلد می گویند که اطلاعات را از آسیب های احتمالی چون پارازیت حفظ می کند و سبب انتقال بدون کم و کاست اطلاعات می شود

چیدمان این کابل ها باعث تمایز انها از دیگر کابل ها  شده لذا رشته سیم ها میتوانند بصورت زوجی به یکدیگر تابیده شوند نوع شیلددار این کابل می تواند زوجی یا کلی باشد ، شیلد زوجی باعث تضعیف همشنوایی بین زوج رشته ها میگردد و شیلد کلی قادر است آن را در برابر نویزهای خارجی محافظت نماید. نوع اسکرین دار این کابل نیز میتواند زوجی یا کلی باشد بطوریکه یک یا چند رشته سیم درین مسی قلع اندود شده بر روی هر زوج یا زوج های تابیده بکار می رود.

 

ویژگی های بیشتر کابل ابزار دقیق

پیش از این هم گفته شده که از ایم محصول شرکت کابل برق متال ، برای افزایش دقت عملکرد و کنترل استفاده می شود. شرایط حرارتی این کابل در نصب ثابت و غیر ثابت متغیر است. بر طبق استاندارد BS 5308 ، دامنه ی حرارتی کابل در نصب غیر ثابت و خم شونده از ۵- تا ۵۰ درجه ی سلسیوس است. این ارقام در حالت نصب ثابت به ۳۰- تا ۷۰ درجه تغییر می کنند. ولتاژ اسمی این کابل ۳۰۰ ولت است و مقاومت عایقی بالغ بر ۵۰۰ VDC را دارد. مانند بسیاری دیگر از سیم ها ، کابل ابزار دقیق نیز از رسانایی با جنس مس بهره می برد که به صورت زوج رشته قرار می گیرد. این زوج رشته ها را فویل آلومینیومی و یک نوار الکترواستاتیک در بر می گیرد و در نهایت هم به عایقی کلی از جنس PVC (معمولا به رنگ خاکستری) ختم می گردد.

اگر بخواهیم که بیشتر راجع به خصوصیت های کابل ابزار دقیق سیم برق متال صحبت نماییم ، باید به این نکات اشاره کرد که این کابل دود و گاز کمی متصاعد می کند ، در مقابل اشعه ی فرا بنفش و خسارت جانوران موذی مقاوم است ، ضد روغن و هیدروکربن می باشد و تحت استاندارد های BS 5308 و PAS 5308 قرار دارد.

فروشگاه فراز کابل عرضه کننده انواع کابل  در تهران

 

آدرس سایت: http://www.farazcable.ir/

آدرس فروشگاه:تهران خیابان لایه زار جنوبی-کوچه باربد-پاساژ سرای لاله زارطبقه اول پلاک101

شماره تماس: 33998340   -   33998341  -  021