ژل شستشو برای صورت جوش دار

بسیاری از افراد به منظور شستشو و پاکسازی پوست صورت خود از آلودگی های محیطی و پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت خود از ژل های شستشو استفاده می کنند. ژل شستشو نیز مانند سایر محصولات مراقبتی و بهداشتی پوست دارای انواع مختلفی بوده و باید متناسب با نوع پوست مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه مقاله به بررسی مزایا و کاربردهای ژل شستشو به ویژه ژل شستشو مناسب برای صورت جوش دار می پردازیم.

ژل شستشو صورت

قبل از بررسی ژل شستشو برای صورت جوش دار بهتر است که به تعریف ژل شستشو صورت بپردازیم. همان طور که می دانید پوست صورت شما در طول روز در معرض آلودگی های فراوانی از جمله گرد و غبار و ... قرار گرفته و نیاز به پاکسازی و شستشو دارد. شستشوی صورت تنها با آب کفایت نخواهد کرد بنابراین باید از شوینده ای مناسب با پوست استفاده شود. شوینده هایی مانند صابون ممکن است که به پوست صورت شما آسیب وارد کرده و موجب خشکی و پوسته پوسته شدن آن گردند بنابراین توصیه می شود که به جای استفاده از صابون از محصولاتی مانند ژل های شستشو که متناسب با نوع پوست طراحی و تولید شده اند استفاده کنید. ژل های شستشوی صورت را با نام فیس واش می شناسند، فیس واش ها بهترین و کاربردی ترین محصولات برای شستشوی صورت به حساب می آیند. ژل شستشو صورت با توجه به ترکیبات خاص و ویژه ای که دارد نسبت به سایر شوینده ها بسیار سازگارتر و کاربردی تر است.

مزایای استفاده از ژل شستشو صورت

ژل شستشو صورت دارای خواص و مزیت های بسیاری بوده که مهمترین آن ها عبارتند از:

تامین رطوبت لازم پوست: استفاده از ژل شستشو صورت تاثیرات بسیار فراوانی بر شادابی پوست دارد. از ژل های شستشو صورت به منظور مرطوب سازی پوست نیز استفاده می کنند.

پاک سازی پوست: همان طور که پیش تر گفتیم پوست در معرض آلودگی هایی قرار دارد که باید برطرف شوند. با استفاده از یک ژل شستشو صورت مناسب می توانید به راحتی از شر آلودگی های موجود بر روی پوست خود خلاص شوید.

آبرسانی پوست: گاهی اوقات به دلیل عوامل مختلف رطوبت پوست تا حد زیادی از بین می رود. به منظور آبرسانی به پوست صورت بهتر است که علاوه بر کرم ها و لوسیون های آبرسان از ژل های شستشو مناسب استفاده کرد.

نحوه انتخاب ژل شستشو صورت

به منظور استفاده از انواع پاک کننده ها اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نوع پوست خود را بشناسید و بدانید که پوست چرب، خشک، حساس و یا ترکیبی دارید. هر نوع پوستی شوینده مخصوص به خود را دارد، به عنوان مثال اگر دارای پوستی چرب هستید و از ژل شستشو مناسب پوست خشک استفاده کنید ممکن است دچار چربی پوست شده و جوش بزنید و یا بالعکس اگر پوست شما خشک است و از ژل شستشو مناسب پوست چرب استفاده کنید پوستتان بیش از حد خشک می شود. پس توصیه می شود که قبل از خرید ژل شستشو به نوع پوست خود توجه داشته باشید. یکی از مزیت های ژل های شستشو تغذیه پوست صورت و خاصیت ضد جوشی آن ها است. اگر شما از آن دسته افراد هستید که بر روی صورت خود جوش های بسیاری دارید پیشنهاد می شود که از ژل های شستشو مناسب صورت جوش دار استفاده کنید.

ژل شستشو صورت جوش دار

ژل های شستشو صورت جوش دار با داشتن آنتی اکسیدان های فراوان موجب متعادل کردن چربی موجود بر روی پوست شده و به از بین رفتن و روشن و شفاف سازی پوست کمک می کنند. این نوع ژل های شستشو صورت به منظور پاکسازی پوست های مستعد جوش و آکنه طراحی و تولید شده است به گونه ای که پوست را به صورت عمقی پاکسازی کرده و باعث از بین رفتن چربی ها و آلودگی های دیگر مانند مواد آرایشی موجود بر روی پوست می شود. ژل شستشو صورت جوش دار علاوه بر پاک کردن و از بین بردن چربی های صورت موجب بستن منافذ باز پوست و حفظ رطوبت پوست خواهد شد. این نوع شوینده ها ترشح سبوم و یا به عبارتی چربی از غدد پوستی جلوگیری کرده و از این طریق از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند. از دیگر مزایای این نوع ژل شستشو می توان به خاصیت التیام بخشی آن اشاره کرد، ژل شستشو صورت جوش دار با پاکسازی سلول های مرده پوست موجب صاف و شفاف شدن پوست شده و نرمی و لطافت بی نظیری را برای پوست شما به ارمغان خواهد آورد. در ساخت و تولید انواع ژل شستشو مناسب برای صورت جوش دار از ترکیباتی مانند سالیسیلیک اسید، اسید سیتریک، سدیم کلراید، مخلوط گلیسیرین، کوکوات، لاکتوفرین، آب دیوینیزه، اسانس و ... به کار برده می شود. توصیه می شود که ژل شستشو صورت برای صورت جوش دار را در محیط های مناسب و به دور از درسترس کودکان نگهداری کنید. شما می توانید محصولات مراقبت از پوست خود را از سایت هزار جور خریداری کنید.