گنجاندن کلایمر در ساختمان سازی

به عنوان یک سازنده یا یک معمار، وقتی به طراحی یک ساختمان جدید فکر می کنید، ابتدا چه چیزی به ذهن شما می رسد؟

اکثر مردم به قرار دادن اتاق ها، تهویه و دسترسی آسان در داخل ساختمان فکر می کنند. کلایمرها ساختمان های چند طبقه را در دسترس تر می کنند و با گسترش شهرها اهمیت بیشتری پیدا می کنند. امروزه بیشتر ساختمان‌ها بیش از یک یا دو طبقه دارند و بالا رفتن از پله‌ها برای بسیاری، به‌ویژه انبوه سازان، کاری دشوار است.

ساختمان ها در گذشته طبقات بسیار کمی داشتند و نیازی به کلایمر نداشتند. با این حال امروزه احتمال نیاز به کلایمر در ساختمان زیاد است. در صورتی که ساختمان یا ساختمان کلایمر نداشته باشد، هنوز برنامه ریزی برای کلایمر در صورت توسعه یا نوسازی منطقی است.

برنامه ریزی برای کلایمر:

مجتمع های آپارتمانی و ساختمان های چند طبقه مطمئناً نیاز به کلایمر دارند. در بلوک های آپارتمانی متوسط ​​و بزرگ، نیاز به کلایمر آنقدر زیاد است که اغلب به طور مستقیم با فرآیند طراحی ساختمان ادغام می شود. بسیاری از این ساختمان ها یا به کلایمرهای متعدد یا کلایمرهایی با ظرفیت حمل بار بالا نیاز دارند.

طراحی کلایمر بر اساس تعداد طبقات سرویس دهی شده، تعداد افرادی که احتمالاً سوار کلایمر می شوند، سرعت کلایمر و تعداد کلایمرهای بانک کلایمر انتخاب می شود. اکثر کلایمرهای خانگی فقط یک کلایمر دارند. پس از انتخاب مدل و تعداد کلایمرها، کل ساختار کلایمر شامل گودال و شفت باید طراحی شود. در موردی که مالک یا مشتری ساختمان نمی‌خواهد کلایمری ساخته شود، اما ممکن است در آینده آن را بسازد، منطقی است که با تقریب بار و ترافیکی که کلایمر تجربه می‌کند، برنامه‌ریزی کرد و بر این اساس فضایی برای آن باقی گذاشت.

بهترین روش در گذاشتن فضا برای کلایمرها برای سکونت شامل فراهم کردن مساحت بیشتر از حد نیاز است. اگر فضای ارائه شده کمتر از فضای مورد نیاز باشد، باید مصالحه ای در مورد ظرفیت کلایمر یا در ساخت و ساز انجام شود.

در صورتی که در حین انقباض فضایی برای کلایمر در نظر گرفته نشده باشد، در حین ساخت و نصب کلایمر باید بازسازی های قابل توجهی انجام شود.

موقعیت کلایمر:

هنگامی که یک ساختمان طراحی می شود، تنها فراهم کردن فضا برای کلایمر کافی نیست، موقعیت گودال کلایمر نیز باید به صورت استراتژیک طراحی شود. کلایمرها معمولا در سه موقعیت مختلف، یعنی داخل ساختمان، بیرون ساختمان و بین راه پله ها قرار می گیرند. به عنوان یک معمار یا طراح، باید تشخیص دهید که کدام چیدمان با نیازهای ساختمان مطابقت دارد. پس از مشاوره با مالک ساختمان و شرکت کلایمر می توانید بر اساس الزامات زیبایی شناختی، ویژگی های ساختمان و فضای موجود انتخاب کنید.
طراحی ساختمان و چیدمان کلایمر:

تخصیص یک فضا (برای کلایمر) در مقابل یا در مجاورت راه پله یک چیدمان محبوب در آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی است. در گذشته، قرار دادن کلایمر در مرکز راه پله جزو چیدمان های ترجیحی بود. با این حال، این می تواند یک تهدید ایمنی در هنگام آتش سوزی ایجاد کند و از سال 2016 توسط قانون منع شده است. بنابراین برای داشتن دید و دسترسی یکسان، قرار دادن کلایمر در نزدیکی راه پله ترجیح داده می شود. در ساختمان ای که قبلاً با فضای خالی برای کلایمر در مرکز راه پله ساخته شده است، باید یک چیدمان یا موقعیت جدید برای کلایمر مشخص شود.

در ساختمان ها و ساختمان های کوچکتر، قرار دادن کلایمر در کنار راه پله یک ضرورت نیست. اگر می‌خواهید یک کلایمر در ساختمان وجود داشته باشد اما لزوماً در داخل یک راه پله نباشد، می‌توانید کلایمر را از طریق عرشه‌های طبقه ایجاد کنید. این چیدمان کلایمر که به عنوان چیدمان عرشه طبقه نیز شناخته می شود، ممکن است نیاز به تغییرات قابل توجهی در داخل ساختمان داشته باشد اگر فضای مورد نیاز از قبل فراهم نشده باشد. هنگام طراحی ساختمان ها، اگر طراح انتخاب کند که چیدمان عرشه کف را بگنجاند، معمار یا طراح می تواند به اندازه کافی آن را در مرحله طراحی فراهم کند.

اگر طراحی ساختمان نمی تواند دارای کلایمر در داخل ساختمان باشد، ممکن است یک کلایمر خارجی ساخته شود. این کلایمرها فضای داخل ساختمان را اشغال نمی کنند، اما تغییرات قابل توجهی در نمای بیرونی ساختمان مورد نیاز است.

چرا برنامه ریزی برای کلایمر بسیار مهم است؟

کلایمر به یک محفظه یا شفت نیاز دارد که کابین کلایمر و مکانیزم ها در آن قرار دارند. در کلایمرهای مسکونی، اندازه گودال و شفت بستگی به مدل کلایمر انتخابی دارد و عمق گود به گونه‌ای طراحی می‌شود که مکانیسم‌هایی را که در آن قرار می‌گیرند، در نظر بگیرد.

معماران و طراحان باید فضا را برای کلایمر و شفت آن آماده کنند و به ویژه باید اطمینان حاصل کنند که هیچ عنصر باربری مانند یک ستون یا مانع از فضای اختصاص داده شده برای ساقه کلایمر (گودال) و شفت نباشد. در بانک های کلایمر، که شامل بیش از یک کلایمر است، ستون ها یا تیرها ممکن است در فضای بین کلایمرها قرار گیرند.

برنامه ریزی برای کلایمر چگونه کمک می کند؟

برنامه ریزی برای کلایمر می تواند به طرق مختلف کمک کند. می تواند کلایمر را با پس زمینه ساختمان مطابقت دهد، به جای اینکه به عنوان یک توپ عجیب و غریب برجسته شود. در اینجا برخی از مزایای دیگر برنامه ریزی برای کلایمرهای داخل ساختمان آورده شده است.

ردپای واقعی یک کلایمر معمولاً به اندازه یک بسته بزرگ است، یک ساقه یا حتی یک سیم بکسل کلایمر را می توان در طراحی ساختمان شما گنجاند و به عنوان یک سری کمد تغییر کاربری داد. در صورتی که نیاز به تعبیه کلایمر باشد، می توان آن را به راحتی با بازسازی های بسیار جزئی انجام داد.

در پاسخ به جامعه ای که سالخورده می خواهد در ساختمان بماند، معماران ساختمان هایی را برای افزودن کلایمر در آینده طراحی کرده اند. ممکن است در حال حاضر نیازی به کلایمر نداشته باشید، اما ممکن است در آینده یک کلایمر یا حتی یک ضرورت باشد. برای تسهیل این امر، گنجاندن شفت یا فضایی برای کلایمر در طراحی ساختمان مهم است.
در مورد ساختمان‌های جدید که قرار است کلایمر از همان ابتدا وارد فرآیند ساخت و ساز شود، آماده‌سازی برای سیم بکسلک و چیدمان کلایمر به کلایمر کمک می‌کند تا با محیط اطراف هماهنگ شود و عجیب به نظر نرسد.

اگر در حال ساختن یا ساختن ساختمان جدید هستید، از قرار دادن کلایمر غافل نشوید. قبل از برنامه ریزی ساخت و ساز خود با معمار و شرکت کلایمر مشورت کنید.

این یک تصمیم هوشمندانه است که هنگام برنامه ریزی برای ساخت، کلایمر را در نظر بگیرید!