تورهای گردشگری و معرفی خیابان شانزلیزه در شهر پاریس

قبل از هر اقدامی برای سفر به فرانسه نیاز است که اقدام به دریافت ویزای توریستی فرانسه نمایید و بعدا به شهر پاریس سفر کرده تا با جاذبه های شهر پاریس آشنا شوید. خیابان شانزلیزه در شهر پاریس یکی از زیباترین و معروف‌ترین خیابان‌های جهان در کشور فرانسه می‌باشد که سالانه میلیون‌ها نفر به قصد گردش از این خیابان بازدید می‌کنند. شانزلیزه در لغت به معنی راه لیزه می‌باشد. این خیابان با طول 1910 متر و عرض 70 متر یکی از باشکوه‌ترین مکان‌های تاریخی شهر پاریس می‌باشد. اگر اخیرا قصد سفر به کشور فرانسه دارید و همچنین دوست دارید از جاذبه‌های مهم گردشگری پاریس دیدن کنید، به شما پیشنهاد استفاده از خدمات سایت سیمرغ تراول را می‌دهیم. همچنین با ما همراه باشید تا بیشتر درباره خیابان شانزلیزه اطلاعات کسب کنید.

خیابان شانزلیزه در شهر پاریس

شانزلیزه چگونه بوجود آمد؟

خیابان زیبای شانزلیزه تا سال 1616 یک خیابان عادی مانند دیگر خیابان‌های پاریس بود؛ اما در این سال، همسر پادشاه که قصد ایجاد تغییرات و توسعه شهرسازی داشت، تصمیم گرفت که برای زیباسازی این خیابان، یک بلوار با درختان بلند بسازد و تا پایان خیابان ادامه داشته باشد. ایجاد این بلوار و کاشت این درختان جرقه تولد شانزلیزه پاریس را زد. بعد از همسر پادشاه، پادشاهان بعدی که بر تخت نشستند و همچنین همسران آن‌ها، دید خاصی نسبت به این خیابان زیبا داشتند و تصمیم به ادامه زیباسازی و توسعه این خیابان گرفتند. یکی از پادشاهانی که علاقه بسیاری به این خیابان داشت، ناپلئون سوم بود که با حمایت‌های بسیارش خیابان شانزلیزه پاریس را به اوج زیبایی خود رساند. ناپلئون شانزلیزه را به یکی از نشانه‌ها و سمبل‌های پاریس تبدیل کرد؛ از عمده تغییراتی که در دوران ناپلئون سوم ایجاد شد، فواره‌ها، گذرگاه‌های عابر پیاده و تجهیزات روشنایی بود.

بهترین راه برای رفتن به شانزلیزه

اگر بزودی به فرانسه سفر می‌کنید و قصد بازدید از شانزلیزه را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از اینکه به فکر وسیله نقلیه رفتن به شانزلیزه باشید، به هیچ وجه از انتخاب یک آژانس مسافرتی عالی با تور لیدر دوزبانه‌ای که بتواند بصورتی عالی شانزلیزه را برای شما توضیح دهد نگذرید. خدمات اینچنینی را می‌توانید در آژانس مسافرتی سیمرغ تراول پیدا کنید.

از ویژگی‌های عالی و تخصصی شهرسازی فرانسه که از قرن‌ها پیش رعایت شده است، منتهی شدن راه‌ها و ایستگاه‌های اصلی شهر پاریس به جاذبه‌های گردشگری بزرگ شهر می‌باشد. این مورد درباره خیابان شانزلیزه و هم موزه بزرگ لوور که در نزدیکی همین خیابان واقع شده است راست است.

شما قادر هستید از طریق تمامی ایستگاه‌های واقع در شهر پاریس به خیابان شانزلیزه برسید و بهترین و سریع‌ترین راه برای رفتن به شانزلیزه، استفاده از سیستم مترو پاریس می‌باشد. همچنین اگر اهل پیاده‌روی و قدم زدن هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در ایستگاه کنکورد پیاده شوید تا بتواند از اول خیابان تا انتها را قدم بزنید و جذب زیبایی این خیابان شوید.

دیگر جاذبه‌های گردشگری در نزدیکی شانزلیزه

خیابان شانزلیزه در مرکز و نزدیکی معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس می‌باشد که همین مورد راه را برای گردشگران آسان می‌کند و شما می‌تواند در ساعتی از روز، هم از خیابان شانزلیزه بازدید کنید و همچنین جاذبه‌هایی مانند برج ایفل، موزه و کاخ لوور، کلیسای نوتردام پاریس و... را ببینید.

این خیابان معروف و پربازدید به یکی از فرصت‌های عالی برای کارآفرینان فرانسوی شده است و به دلیل ازدحام بالای جمعیت ترویستی در این بخش از شهر، بهترین و معروف‌ترین هتل‌ها در آن واقع شده‌اند. هتل‌های معروفی همچون پلازا، لیکولیس، بیوچامپس، گراند پاور و رویال گاردن در شانزلیزه قرار دارند. این مورد همچنین شامل معروف‌ترین رستوران‌های پاریس نیز می‌باشد و رستوران‌هایی مانند ساکاری، لی گابریل، لچینگ، ایپیکیور و تیل ایونت در این بخش از پاریس واقع شده‌اند.

در ضمن لوکس‌ترین و معروف‌ترین فروشگاه‌های کشور فرانسه، مراکز خرید و سینماها در این خیابان زیبا قرار دارند.

ساختمان‌های معروف در شانزلیزه

بیش از هر موردی، ساختمان‌ها و بناهای بسیار زیبا و باشکوه واقع در شانزلیزه می‌باشد که پیاده روی در این خیابان را لذت‌بخش و به یاد ماندنی می‌کند. ساختمان‌های معروفی از قبیل قصر اکتشافات، پاله دو لا دکوورت، موزه هنری پتی پاله و... در این خیابان ابداع شده‌اند. قسمت بالایی شانزلیزه نیز از میدان شارل دو گل یا اتوال شروع می‌شود که یکی از معروف‌ترین میدان‌های پاریس می‌باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما در آخر به طاق پیروزی پاریس که از اصلی‌ترین نمادهای تاریخی پاریس می‌باشد توجه کنید.

ساختمان‌های معروف در شانزلیزه

انتخاب هوشمندانه آژانس مسافرتی

هرچه در انتخاب یک آژانس مسافرتی که تمامی خدمات لازم و مهم را برای دیدن از این جاذبه‌های گردشگری معروف سخت‌گیری و هوشمندی بخرج دهید، سفر با کیفیت‌تری خواهید داشت. مدیریت تورهایی مانند تور فرانسه، نیازمند سال‌ها تجربه و کارشناسان مجربی است که قدم به قدم شهرهای بزرگی مانند پاریس را بشناسند و بتوانند در این سفر به عنوان بهترین تور لیدرها در خدمت شما باشند. پیشنهاد ما به شما انتخاب آژانس مسافرتی سیمرغ تراول می‌باشد که دارای تمامی خدمات لازم برای کسانی است که می‌خواهند متفاوت تر از بقیه از فرانسه دیدن کنند.