تور دبی، تجربه ای فراموش نشدنی برای همه گردشگران

تاریخچه دبی

دبی زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک در خلیج فارس بود، اما امروز یکی از شهرهای مهم جهان است. این شهر یکی از هفت امارت است که امارات متحده عربی را تشکیل می دهد. دبی خانه بیش از 200 ملیت است و تجربه ای فراموش نشدنی را برای همه بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. چه در کنار نهر، چه در بالای برج خلیفه، احساس توانایی و نوآوری در دبی موج می زند. ساحلی بی نظیر، بیابانی زیبا و مناظر شهری باشکوه در دبی آماده هستند تا خاطرات شما رقم بزنند.

 

دبی را تجربه کنید

از تپه های شنی صحرا گرفته تا فواره های رقصنده، تجربیاتی بی نظیر در دبی منتظر شماست.

چرا وقتی می توانید تجربه کنید فقط نظاره گر باشید؟ دبی یک پناهگاه تفریحی با هیجان های چشمگیر و شگفتی های به یاد ماندنی در هر قدم است. از خط ساحلی درخشان شروع کنید و ورزش‌های آبی جدید را امتحان کنید، سپس در فضای باز بزرگ شهری فعالیت های زیادی هستند که می توانید انجام دهید. فرقی نمی‌کند به دنبال سرگرمی‌های خانوادگی، رویدادهای هیجان‌انگیز غذاخوری یا سرگرمی جادویی در صحرا باشید، وقت آن است که برای ماجراجویی‌های جدید زیر آفتاب برنامه‌ریزی کنید.

 

مناظر و جاذبه ها

 

جاذبه های بی شمار دبی و مکان های دیدنی آن را کشف کنید.

از مناظر بی‌نظیر لذت ببرید، یک روز سرگرم‌کننده را در صحرا بگذرانید و بهترین جاذبه‌های دبی را زیر نور آفتاب بیابید زیرا همیشه چیزی دیدنی برای شما وجود دارد. از همین امروز برای تعطیلات پایان سال عالی خود در دبی برای تور دبی نوروز 1402 برنامه ریزی کنید .

 

 

 

 

فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر دبی را از طریق فضاهای سنتی و مناطق هنری مدرن کاوش کنید. دبی مرکز گالری‌های برنده جوایز، مراکز فرهنگی و هنرهای خیابانی است، به این معنی که در هر گوشه و

 

ورزش های سنتی اماراتی

از شاهین‌بازی گرفته تا شتر‌سواری، ورزش‌های محلی را در دبی می توانید تماشا کنید.


مهار پرندگان شکاری

ورزش سنتی شاهین در شبه جزیره عربستان به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن غذا آغاز شد. شاهین‌ بازها پرندگان مهاجر را که به سمت جنوب می‌گذرند را در آغاز زمستان می‌گیرند و آنها را اهلی می‌کنند. شاهین‌بازی بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی بیابانی از قرن سیزدهم قبل از میلاد است.

برای دیدن بهترین پرندگان، سفر خود را جوری برنامه ریزی کنید که در ماه ژانویه برای مسابقات قهرمانی فزا در منطقه روویه در دبی باشید. این زمانی است که مرکز میراث حمدان بن محمد میزبان مسابقات ورزش های اماراتی از جمله شکار، تیراندازی، غواصی زیر دریا و آیالا (رقص سنتی عرب) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت سفریار . کام مشورت کنید تا اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

کشتی های صحرا (شتر ها)

شتر دوانی تجربه ای است که همه علاقه مندان به ورزش باید از آن دیدن کنند . این ورزش سنتی در منطقه خلیج فارس بسیار محبوب است. در دبی، چندین پیست وجود دارد که می‌توانید شترها را در حال مسابقه تماشا کنید، اما بزرگ‌ترین آنها پیست مسابقه شتر المارموم است که محل باشگاه شتر‌سواری دبی است. مکان آن یک مسیر کوتاه از شهر است. این مسابقات میزبان صاحبان شتر از سرتاسر امارات متحده عربی و حتی عربستان سعودی است.

این ورزش در طول سال ها بدون از دست دادن هسته سنتی خود تکامل یافته است. این حیوانات توسط ربات‌های سوارکار هدایت می‌شوند در حالی که اپراتورها با خودروهای شاسی‌بلند خود در حاشیه رانندگی می‌کنند و بوق می‌زنند تا شترها با سرعت بیشتری بروند. این مسابقات بسیار تماشایی است.

سوارکاری هیجان انگیز

اسب دوانی یک ورزش ارزشمند در منطقه است و دبی به میزبان ثروتمندترین مسابقات جهانی است. برای تماشای نبرد اسب‌های باشکوه و سوارکارن با استعداد آنها سفر خود را برای ماه مارس زمان‌بندی کنید. در این ماه هر سال جام جهانی در دبی برگزار می‌شود. یکی دیگر از مسابقات اماراتی که ارزش دیدن دارد، جام استقامت ولیعهد دبی است که برترین های این ورزش را به خود جذب می کند. در این رویداد بیش از 100 نفر از بهترین سوارکاران در مسیری به طول 160 کیلومتر با هم مسابقه می دهند.

 

مسابقات قایقرانی دریاهای آزاد

در کنار بیابان نشینان، دریانوردان نیز نقش مهمی در تاریخ امارات داشته اند. تاجران دبی صدها سال با قایق های چوبی با بادبان های مثلثی شکل قایقرانی می کردند. در طول فصل زمستان، از ماه اکتبر تا آوریل، می‌توانید بسیاری از مسابقات را از ساحل تماشا کنید.