خانواده، زیربنای اصلی فرهنگ مردم ایتالیا

اکثر افرادی که قصد داشتن سفر توریستی یا مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند، نیاز دارند که در مرحله اول اطلاعات دقیقی درباره فرهنگ و رسوم مردم ایتالیا به دست آورند؛ هرچند که هیچ چیز مانند زندگی کردن به عنوان یک شهروند در کنار این مردم فرهنگ آن‌ها را به ما آموزش نمی‌دهد، اما دانستن یکسری اطلاعات پایه‌ای می‌تواند بسیار کمک کند.

کشور ایتالیا یکی از غنی‌ترین و عمیق‌ترین فرهنگ‌ها را در دنیا دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند این مورد را رد کند، زیرا بخاطر آن مدارک تاریخی بسیاری وجود دارد. سفر به ایتالیا، و اخذ ویزای ایتالیا سفر به زادگاه و مرکز امپراطوری روم و همچنین مرکز تولد رنسانس می‌باشد که عظمت تاریخ این سرزمین را نشان می‌دهد. فرهنگ مردم ایتالیا شدیدا با هنر، موسیقی، معماری و غذا خود را گره می‌زند و در اولین قدم با این ابزارها خود را به شما نمایش می‌دهد.

مردم ایتالیا شدیدا ملی‌گرا هستند و 96 درصد جمعیت را خود ایتالیایی تبارها تشکیل می‌دهند و 4 درصد جمعیت اقوام دیگر می‌باشند. از دیگر اقوام متفاوتی که در این کشور زندگی می‌کنند می‌توان از عرب‌های آفریقای شمالی، آلبانیایی‌ها، اتریشی‌ها و آلمانی‌ها نام برد که رنگ و روی این جمعیت را زیباتر و متنوع‌تر کرده‌اند.

کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوانی کشورهای هم مرز با ایتالیا می‌باشند و با این سرزمین در تعامل فرهنگی بالایی هستند و عمده گردشگرانی که سالانه به این کشور می‌آیند، از کشورهای همسایه خود ایتالیا می‌باشند.

 

خانواده، زیربنای اصلی فرهنگ مردم ایتالیا

ایتالیا با اینکه یک کشور غربی محسوب می‌شود، اما در این مورد با فرهنگ غربی مخالفت دارد و شدیدا از مقام خانواده در بین جامعه محافظت کرده است. تاثیر خانواده در فرهنگ مردم کشور ایتالیا، وحدت و یکپارچگی این مردم را در جهان ایجاد کرده است و آن‌ها را تبدیل به ملتی متحد نموده است. ایتالیا دورهمی‌های خانوادگی بسیار زیادی برگزار می‌کنند و بیشترین لذت را از مهمانی‌های خانوادگی می‌برند. آن‌ها احترام به خانواده را وارد آموزش و پرورش کشور خود نموده‌اند و فرزندان خود را تشویق می‌کنند که پس از ازدواج نیز رابطه نزدیک خود را با خانواده‌های خود حفظ نمایند و همواره این ارزش اساسی را به نسل‌های بعدی منتقل کنند.

دین و مذهب مردم ایتالیا

دین رسمی مردم ایتالیا، مسیحیت کاتولیک رومی می‌باشد. این مردم برای تمامی اعیاد و جشن‌های مذهبی کشور خود احترام قائل هستند و جشن و پایکوبی‌های بسیاری را برای هر یک از مناسبات مذهبی خود در نظر می‌گیرند. برای مثال، روز اول نوامبر به عنوان روز قدیسین شناخته می‌شود که یک روز تعطیل است. خانواده‌های ایتالیایی این روز را به تزئین آرمگاه رفتگان خود با گل و گیاه می‌پردازند. همچنین روز «پاسکوئت» که یک روز پس از عید پاک و در روز دوشنبه می‌باشد، خانواده جشن‌ها و پیک‌نیک‌های بسیار محشری را تدارک می‌بینند و فصل بهار را به بهترین شکل آغاز می‌کنند.

اگر به عنوان توریست به کشور ایتالیا سفر می‌کنید، جالب است بدانید که لذیذترین و مشهورترین غذاهای دنیا را می‌توانید در این کشور پیدا کنید. همچنین ایتالیا بخاطر سرزمین‌های سرسبز خود و باغ‌های انگور زیبا، قایق‌های شناور در کانال‌های ونیز شهرتی جهانی دارد. همچنین علاقه مندان به تاریخ می‌توانند پرشکوه‌ترین آثار و بناهای تاریخی چندهزار ساله را در این کشور پیدا کننند.

از ویژگی‌های ارزشمند کشور ایتالیا، تنوع فرهنگی بر اساس موقعیت جغرافیایی می‌باشد. فرهنگ‌ها و رسومات خاص از شهری به شهر دیگر متفاوت می‌باشند و تغییر می‌کنند و همین باعث شده که عمق فرهنگی این کشور بیشتر شود. حتی برخی مناطق در فرهنگ‌ها و رسوم خود با دیگر مناطق افراد موافق نیستند و رسومات خود را به شکل مستقل و متفاوت اجرا می‌کنند.

 

پذیرش مهاجر در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در بین کشورهای اروپایی از کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار استقبال می‌کند، اما یکی از سخت‌گیرترین کشورها در حوزه اخذ ویزای شینگن می‌باشد؛ به طرزی که بالاترین نرخ ریجکتی درخواست‌های ویزای شینگن در سال متعلق به کشور ایتالیا می‌باشد. به همین دلیل، اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اخذ ویزای ایتالیا از مشاورین و کارشناسان مجرب ایرانیکا نهایت استفاده را ببرید تا این رند را با سرعت بیشتر و روش‌های آسان‌تری طی نمایید.