کیت های پزشکی جند نوع هستند؟

کیت HPV

در این مقاله قصد داریم مطلب هایی در رابطه با انواع بیماری های جنسی و مقاربتی و کیت HPV توضیحاتی بدهیم تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند با شرکت سین مورو همراه باشید تا سوالاتی که در این مورد در ذهن شما شکل گرفته برطرف شود و همچنین در صورتی که هنوز. سوالاتی داشته باشید میتوانید با شرکت سین مورو تماس بگیرید

شماره ی تماس 02122350855

ویروس پاپیلومای انسانی HPV یک ویروس حاوی DNA است که از طریق تماس پوست به پوست بین افراد منتقل می شود و البته این تنها راهه انتقال این بیماری نیست راه های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه ی مقال به آن اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید. اما ممکن است در ذهن شما سوال ایجاد شود که چند نوع از کیت HPV وجود دارد ؟

جواب ما به این سوال شما این است که  بیش از 100 نوع HPV وجود دارد  که بیش از 40 نوع آن از طریق تماس جنسی منتقل می شود و می تواند بر دستگاه تناسلی تأثیر بگذارد البته حتی ممکن است بر روی دهان و گلو نیز تاثیر گذار باشد . از آنجا که ابتلا به این ویروس می تواند باعث ایجاد بعضی انواع سرطان و در راس آنها سرطان دهانه رحم شود، پیشگیری و شناسایی آن ضروری به نظر می رسد و شما در صورت مشاهده نشانه های این نوع بیماری برای برطرف کردن آن حتما به پزشک مورد نظر مراجعه کنید.

اما ممکن است برای شما عزیزان سوالی به وجود بیاید که نشانه ها و علائم کیت HPVچیست؟

در بعضی موارد، افراد آلوده به HPV هیچ علائمی از وجود ویروس نشان نمی دهند. در مواردی که بیماری علائم خود را نشان می دهد، علائم ممکن است سالها بعد ظاهر شود و مشکل اینجاست که نشانه های آن در زمان.های اولیه ی مبتلا به بیماری این نشانه ها مشخص نمی شود و  بیشتر عفونت های ویروس پاپیلومای  انسانی HPV خوش خیم هستند و این یک نکته ی مثبت و قابل توجه است و باعث ایجاد زگیل در قسمت هایی از بدن می شوند، ولی برخی از سویه های آن، فرد را در معرض خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان ها قرار می دهد

زگیل مهم ترین نشانه ی بیماری

علائم شایع برخی از انواع HPV، زگیل، به خصوص زگیل تناسلی است. این زگیل ها از نظر شکل و اندازه متفاوتند و در زنان در فرج (vulva) یا گردن رحم، و در مردان در آلت تناسلی یا اسکروتوم (کیسه بیضه) ظاهر می شوند. زگیل ها همچنین ممکن است در اطراف مقعد و کشاله ران، در دستها (انگشتان و آرنج)، روی پاشنه پا، و حتی در صورت یا گردن ظاهر شوند.

اگرچه ممکن است  برای درمان  این بیماری زگیل ها و تغییرات سلولی برداشته یا برطرف شوند، اما ویروس می تواند در بدن باقی بماند. و حتی ممکن است بازهم امکان انتقال این بیماری به افراد دیگر وجود دارد

بیشتر عفونت های HPV خود به خود برطرف می شوند، اما بعضی اوقات، ممکن است بصورت خفته باقی بمانند و از طریق تماس جنسی منتقل شوند.

راه های درمان این بیماری

متاسفانه هیچ درمانی برای ویروس پاپیلومای  انسانی HPV وجود ندارد اما خوشبختانه علائم آن قابل درمان است. معمولا برای درمان زگیل ها از دارو سید سالیسیلیک و پودوفیلین و ایمی کیمود و پودوفیلوکس  تری کلرواستیک استیک  استفاده می شود.  پزشک شیوه درمان را با توجه به نوع و محل زگیل انتخاب می کند. در صورت بروز سرطان، آزمایش های معمول پاپ و انواع دیگر غربالگری می توانند تشخیص اولیه را انجام دهند. برای درمان هرگونه سرطان و جلوگیری از ابتلا به آن می توان اقدامات متداول را انجام داد در ادامه قصد داریم روش های انتقال این بیماری را نام ببریم .تماس مستقیم با زگیل یا لمس چیزی که قبلاً با زگیل در تماس بوده، منتقل شود. روش های انتقال  ویروس پاپیلومای  انسانی HPV عمدتا مقاربت جنسی (دهانی، مقعدی، واژینال) و سایر اشکال تماس پوستی (از طریق بریدگی، سایش یا پارگی پوست) است و می تواند هر کسی را که از نظر جنسی فعال باشد آلوده کند. به علاوه، ویروس می تواند در هنگام تولد از مادر باردار به نوزاد منتقل شود.تماس مستقیم با زگیل یا لمس چیزی که قبلاً با زگیل در تماس بوده، منتقل شود. بنابراین سعی کنید در ابتدای این بیماری به پزشک مراجعه کنید تا اطرافیان خود به این بیماری دچار نشوند.