چگونه لولا مناسب برای کابینت خانه تان را انتخاب کنید؟

انتخاب لولاها برای کابینت های شما ممکن است به نظر کار آسانی بیاید، اما در واقع گزینه ها و سبک های بسیاری در دسترس هستند که بسیاری از افراد آگاهی کافی نسبت به آن ها ندارند. برای انتخاب صحیح لولای کابینت، نیاز به بررسی و برنامه ریزی دقیق دارید.

در این مقاله به معرفی وب سایت شهر یراق خواهیم پرداخت که برای بیش از ده سال، بهترین لولاهای درب را با بهترین قیمت ممکن ارائه می دهد. شهر یراق بزرگترین مجموعه ای از لولاهای مسکنی، تجاری، سنگین و دریایی را به صورت آنلاین ارائه می دهیم، همچنین ملحقات درب مانند پیچ چوب، محدود کننده لولا، گیرنده توپ، بولت های فلاش و غیره را نیز ارائه می دهیم. علاوه بر محصولات برتری که از تولیدکنندگان لولای برجسته دنیا ارائه می دهیم، شهر یراق یک مجموعه سفارشی از محصولات لولای درب چوبی و کابینت و ...  ارائه می دهد.

برای راهنمایی کامل شما در انتخاب صحیح لولای کابینت برای پروژه ی شما، به مطالعه ادامه مقاله بپردازید. در صورت بروز سوال، با شماره تلفن 02632714748 تماس بگیرید و ما با خوشحالی به شما کمک خواهیم کرد.

انواع لولای کابینت

اولین قدم در انتخاب لولای صحیح کابینت، شناخت انواع لولای کابینت و کاربردهای مناسب آن هاست :

لولای کابینت تمام پوشش

لولاهای پوشش کامل کابینت به لبه چهارچوب پیچ می خورند و سه طرف چهارچوب را برای استحکام عملکرد به هم می پیچانند. لولای پوشش کامل با درب های پوششی، فلش و یا درب های پوششی داخلی قابل استفاده هستند.

لولای کابینت جزئی پوشش

لولاهای جزئی پوشش کابینت، پایداری و عملکرد مشابه لولای پوشش کامل کابینت را فراهم می کنند، اما به جای پیچ زدن به لبه چهارچوب، به داخل چهارچوب پیچ می خورند. بنابراین، لولای جزئی پوشش کابینت تنها دو طرف چهارچوب را پوشش می دهد. لولای جزئی پوشش با درب های پوششی، فلش و یا درب های پوششی داخلی قابل استفاده هستند.

لولای کابینت فریم صورتی

لولاهای کابینت فریم صورتی لولاهایی نیمه مخفی هستند. بخشی که به چهارچوب متصل می شود قابل مشاهده است، در حالی که بخشی که به درب متصل می شود پنهان است مگر اینکه درب باز شود. لولای کابینت فریم صورتی با انواع اندازه، سبک و پوشش موجود است، این امر به شما اجازه می دهد تا لولای خود را به ضخامت و سبک طراحی کابینت خود بیشتر سازگار کنید. برخی از لولای کابینت فریم صورتی به صورت خودکار بسته می شوند.

چهار نوع اصلی لولاها وجود دارند :

لولای فریم با پوشش متغیر به شما اجازه می دهد تا از انعطاف پذیری برای درب کابینت خود بهره ببرید، زیرا درب کابینت شما نیازی به پوشش مشخصی (مانند ½ یا ¼ اینچ) روی فریم ندارد.

لولاهای فریم صورتی با پوشش متغیر در اندازه ها و پوشش های مختلفی عرضه می شوند.

لولای پوشش جزئی به لبه یا داخل فریم پیچ می شوند و 2-3 طرف فریم را برای پایداری بیشتر پوشش می دهند.

یک مدل دیگر از لولاهای کابینت در دو نوع نصب مخفی و سطحی عرضه می شوند. در نوع نصب مخفی، لولا بر روی لبه داخلی در و فریم کابینت نصب می شود و در نوع سطحی، بر روی بیرون در و فریم کابینت نصب می شود.

لولای کابینت سبک H به خاطر شکل حروف به این صورت نامگذاری شده اند. لولای سبک H از نظر طراحی به عنوان یک سبک سنتی تلقی می شوند و حتی زمانی که درب کابینت بسته است کاملاً قابل مشاهده هستند.

چگونه لولا مناسب برای کابینت خانه تان را انتخاب کنید؟

لولای سطحی کابینت بر روی داخل قاب کابینت نصب می شوند و نیازی به نصب در ندارند و کاملاً پنهان هستند. لولای سطحی کابینت، همچنین به عنوان لولای نامرئی یا لولای پنهان، در اروپا شکل گرفته‌اند. برخی از لولای سطحی کابینت قابل تنظیم هستند.

لولاهای کابینت آرام بند - لولاهای کابینت آرام بند نوعی لولای سطحی هستند که با قدرت بستن در ، به آرامی بسته می شوند. لولاهای کابینت آرام بند محبوبیت بالایی در میان خانواده ها دارند؛ چرا که سطح صدای کمتری دارند و ریسک صدمه زدن را کاهش می دهند و همچنین به حفاظت از سرمایه شما کمک می‌کنند. لولاهای کابینت آرام بند قابل تنظیم دقیق هستند،

بنابر این برای بهترین عملکرد، توصیه می شود از یک نصاب حرفه ای استفاده کنید.

لولاهایی که به صورت خودکار بسته می شوند خود بست نامیده می شوند. با استفاده از این لولاها می توانید درب را بدون نیاز به هدایت آن به بسته شدن کامل برسانید. این لولاها به خصوص در آشپزخانه مفید هستند و زندگی را آسان تر می کنند.

لولا‌های خودبست کابینت دارای یک فنر داخلی هستند که باعث افزایش قدرت بسته شدن درب می شود تا فرآیند بسته شدن کابینت به پایان برسد. برای فعال سازی عملکرد خودبست در لولا‌های خودبست کابینت، به آرامی درب را فشاردهید. هنگامی که درب به نقطه خاصی در فرآیند بسته شدن برسد، فنر فعال شده و باقی مانده را به سمت بسته شدن درب کشانده تا درب به صورت ایمن در مقابل کابینت بسته شود.

لولای کابینت های قابل جدا شدن: تک و دوتایی

لولای کابینت های قابل جدا شدن به شما اجازه می دهد درب کابینت را جدا کنید. لولای کابینت های قابل جدا شدن در هنگام تمیز کردن و به ویژه اگر پس از نصب قرار است کابینت های خود را رنگ آمیزی کنید یا رنگ آمیزی کنید، بسیار مفید هستند. لولای کابینت های قابل جدا شدن در سبک های لولای تک و دوتایی دمونتابل موجود است :

لولای کابینت های تک دمونتابل بر روی صفحه جلوی قاب کابینت با پیچ نصب می شوند و لولای کابینت در شیار لبه درب قرار می گیرد.

یک نوع دیگر از لولا کابینت  دو شکاف دارند - یکی در صفحه جلویی قاب کابینت و یکی در لبه درب دارند.

محکم و شیکی هستند که نیازی به لوله کردن ندارند. Non-Mortise Cabinet Hinges برای درهای Inset Cabinet استفاده می شود و یک انتخاب عالی برای اضافه کردن جزئیات تزئینی به کابینت های شما است. معایب آن این است که بدون لوله کردن، اگر پیچ ها به هر نحوی بیرون برجسته باشند، Non-Mortise Cabinet Hinge به درستی بسته نخواهد شد، بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که برای این نوع سبک کاری از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید.