اقامت گرجستان با سام جورجیا

اقامت گرجستان

اقامت گرجستان : در کشور گرجستان، همانند دیگر کشورهای دنیا از طریق روشهای قانونی اقامت اعطا می شود و در برخی مواقع نیز اقامت گرجستان را بصورت دائم نیز می توانید دریافت کنید .

برای دریافت اقامت گرجستان به وب سایت سام جورجیا مراجعه نمایید

پیشنهاد میکنیم از مطالب زیر هم در سایت سام جورجیا دیدن فرمایید
کار در گرجستان
خرید ملک در گرجستان
خرید خانه در گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان

در سالهای اخیر فراز و نشیبهای زیادی در مسیر مهاجرت به گرجستان برای هموطنان عزیز ایرانی وجود داشته اما در حال حاضر با وضع قوانین جدید مهاجرتی و اعلام از سوی اداره مهاجرت گرجستان، بر آن شدیم که برخی از این تغییرات لازم را به اطلاع هموطنان عزیز برسانیم . همچنین در این مقاله سعی شده در مورد کلیه روشهای قانونی اخذ اقامت گرجستان توضیحات کافی ارائه شود تا خواننده گرامی بتواند اطلاعات لازم و کافی را کسب نماید .

اقامت گرجستان

روشهای اخذ اقامت گرجستان عبارتند از :

سرمایه گذاری در گرجستان : یکی از معمولترین روشهای اقامت در بیشتر کشورهای دنیا، سرمایه گذاری است . در گرجستان نیز با سرمایه گذاری می توانید اقامت بگیرید اما در این خصوص باید چند نکته را مد نظر داشته باشید .

سرمایه گذاری در کشور گرجستان عبارتست از ورود سرمایه یک تبعه خارجی به صورت مستقیم و با حداقل مبلغ 300 هزار دلار آمریکا . به عبارت دیگر هر تبعه غیرگرجی که به قصد سرمایه گذاری وارد خاک گرجستان می شود حداقل می بایست مبلغ 300 هزار دلار را سرمایه گذاری نماید آنهم بصوت مستقیم .

منظور از سرمایه گذاری مستقیم چیست ؟ سرمایه گذاری مستقیم عبارتست از خرج کرد یا به عبارتی هزینه کرد مبلغ سرمایه گذاری در خاک گرجستان . فرض کنید سرمایه گذار قصد تاسیس یک شرکت فرآورده های نفتی را در گرجستان دارد . هزینه ای که بابت خرید دفتر توسط سرمایه گذار می شود به معنی سرمایه گذاری مستقیم است . حال فرض کنید که فرآورده های نفتی اولیه توسط کانتینرهائی از کشور دیگری وارد گرجستان می شود . هزینه هائی که بابت خرید این فرآورده های نفتی شده است در خارج از خاک گرجستان بوده و در واقع این هزینه ها در خاک گرجستان انجام نشده . در این حالت اگر سرمایه گذار بالغ بر 1 میلیون دلار هم وارد خاک گرجستان کند، این سرمایه گذاری مستقیم نخواهد بود و از دید دولت و دپارتمان سرمایه گذاری دولت گرجستان، تنها سرمایه گذاری بصورت مستقیم امکان پذیر خواهد بود .

افرادی که تابعیتی غیر از گرجی دارند و سرمایه ای به میزان حداقل 300 هزار دلار را سرمایه گذاری نمایند می توانند با اخذ وکیل مناسب، اقامت دائم گرجستان را اخذ نمایند .

اشاره می شود که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در قانون جدید 300 هزار دلار آمریکا اعلام شده است ، این درحالی است که پیشتر این مبلغ ، 300 هزار لاری گرجستان بوده است .

ثبت شرکت در گرجستان : یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت گرجستان است و البته این روش در مقایسه با دیگر روشهای برای ایرانیان اندکی سخت تر شده است .

در این روش شخص با ثبت یک شرکت LLC General Traiding اقدام به ایجاد یک شرکت در گرجستان می نماید و با اجاره یا خرید دفتر و استخدام کارمندان و پرداخت مالیات بر حقوق و پراخت ملیات بر درآمد پس از گذشت بالغ بر 9 ماه با ارائه مدارک و مستندات مبنی بر فعال بودن شرکت، می تواند اقامت گرجستان را اخذ نماید .

پیشنهاد ما این است که تا زمانی که شرکت شما فعالیت واقعی ندارد، برای اقامت خود از طریق ثبت شرکت اقدامی نکنید زیرا در صورت دریافت جواب منفی، پروسه رفع نقصی پرونده و اشکال زدایی از آن، آن هم با دریافت جواب منفی بسیار پیچیده خواهد شد .

کار در گرجستان و استخدام در یک شرکت : در گرجستان افرادی که به استخدام یک شرکت ثبت شده در گرجستان در بیایند می توانند با قرارداد کاری خود ، درخواست اقامت دهند . به این نوع اقامت، اقامت کاری یا اقامت کارمندی نیز می گویند . در این روش شخص متقاضی موظف به پرداخت مالیات بر حقوق خود به اداره مالیات گرجستان است . فرضاً شخصی که از محل کار خود 1000 لاری دریافت می کند موظف به پرداخت ماهیانه 20 درصد از حقوق خود یعنی 200 لاری به اداره مالیات گرجستان است . پس از گذشت مدت 3 الی 5 ماه از فعالیت و استخدام وی می تواند درخواست اقامت دهد .

تحصیل در گرجستان و اقامت تحصیلی : در گرجستان افرادی که به تحصیل مشغول می شوند و به نوعی از یکی از مراکز آموزشی گرجستان پذیرش دریافت می کنند می توانند اقامت از طریق تحصیل اخذ نمایند .

این مراکز آموزشی خواه دولتی باشند یا خصوصی، دانشگاه باشند یا مدرسه، در صورتی که مورد قبول دولت گرجستان باشند می توانند با ارائه نامه به دانش آموز و یا دانشجو برای وی امکان اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل را فراهم آورد .

اقامت گرجستان از طریق خرید ملکاقامت گرجستان از طریق خرید ملک

خرید ملک در گرجستان : گرجستان نیز از آندسته کشورهائی است که با خرید ملک، اقامت اعطا می نماید . آنهم بصورت یکساله و در هر سال در صورت فراهم بودن شرایط و عدم نقص در مدارک، اقامت را تمدید می نماید .

حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در گرجستان، 100 هزار دلار آمریکا است . یعنی هر شخص خارجی در صورتی که میخواهد اقامت گرجستان را از طریق خرید ملک اخذ نماید، می بایست حداقل به مبلغ 100 هزار دلار یک ملک را خریداری نماید (آپارتمان، خانه ویلائی، مغازه، دفتر کار، زمین غیرکشاورزی) . پس از بررسی کارشناس ملک که یک شخص دولتی می باشد، اقامت یکساله از سمت دولت گرجستان اعطا خواهد شد .

نکته 1 : مبلغ خرید ملک باید حداقل 100 هزار دلار آمریکا باشد، این مبلغ در سالهای گذشته 35 هزار دلار آمریکا بوده است .

نکته 2 : زمین های کشاورزی در گرجستان به هیچ عنوان به اتباع خارجی واگذار نمی شوند، تنها به صورت بلند مدت اجاره داده می شود .

نکته 3 : در گرجستان با اجاره خانه نمی توانید اقامت بگیرید !

ازدواج با شهروندان گرجی : اگر با یک شهروند گرجی ازدواج کنید، می توانید اقامت از طریق ازدواج را اخذ نمائید . البته در این مورد تحقیقات پلیس و دولت بسیار جامع خواهد بود و تنها کسانی موفق به اخذ اقامت از طریق ازدواج می شوند که ازدواج آنها صوری نباشد .

گرجی های ایران : کسانی که اصالتاً گرجی هستند و در ایران زندگی می کنند، مثل افرادی که در منطقه فریدن اصفهان زندگی می کنند به دلیل اینکه اصالت گرجی دارند می توانند پس از مراجعه به گرجستان و انجام برخی آزمایشات ، اقامت کشور خود را اخذ نمایند که این پروسه نیازمند تحقیق جامع از طریق دولت گرجستان است .

در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان بخش پشتیبانی ما در سام جورجیا در تماس باشید .

تولید محتوا،خرید بک لینک و رپورتاژ
ویدا علیپور 09144118533