جاذبه های دیدنی در ترکیه را حتما مشاهده کنید

 شهر زیبا و توریستی استانبول در امتداد دریای مدیترانه قرار دارد و با وجود طبیعت شگفت انگیز و آب و هوای مطبوع و دهها امتیاز دیگر مورد توجه گردشگران بیشماری از سراسر دنیا قرار گرفته است . سواحل و هتلهای لوکس این شهر توریستی به خصوص در فصل تابستان مملو از گردشگر خواهد بود که در میان آن ها تعداد مسافران ایرانی قابل توجه است .

استانبول دارای جاذبه های تفریحی فراوانی است و به همین خاطر این شهر بهشت گردشگران نامیده اند . از سواحل زیبا و شن های نرم و درخشان گرفته تا آبهای زلال و نیلگون و همچنین کوههای سرسبز و جنگلهای انبوه همه و همه چشمان هر بیننده را خیره می کند . شهر توریستی استانبول دارای آب و هوای مدیترانه ‌ای است به این معنی که در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی است . اواخر بهار و تمام طول تابستان بهترین زمان برای سفر به این شهر است و در این زمان آب ها به اندازه کافی گرم بوده و می توان ساعت ها به شناو تفریحات آبی مشغول بود . همچنین می توانید بر روی شن های گرم و نرم ساحل استراحت کرده و آفتاب بگیرید .

تور استانبول را در لینک زیر مشاهده کنید:

https://safarbato.co/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

باید افزود میانگین دمای هوا در فصل تابستان ، مابین سی تا سی و پنج درجه سانتی گراد است ، و در فصل زمستان دمای هوا مابین نه تا پانزده درجه سانتی گراد خواهد بود و اگر چندان سرد نیست ولی در بسیاری نقاط دمای آب پائین بوده و تقریبا تفریحات آبی و شنا در دریا منتفی خواهد بود . با این تفاسیر اگر قصد سفر به این شهر را دارید ، بهترین زمان فصل پیش رو و آغاز گرما است .

ساحل الماس Diamond Beach 

حالا از مرکز شهر فاصله بگیریم و سواحل زیبای اطراف را بررسی کنیم که یکی از بهترین و البته دنج ترین آن ها ساحل الماس نام دارد . در امتداد این ساحل دو مجموعه تفریحی پر طرفدار به نام های نازیلی سیتسی (Nazilli Sitesi) و آیدین تورسیتسی (Aydin Tur Sitesi)  وجود دارد که هر دو دارای امکانات تفریحی مختلفی را در اختیار گردشگران قرار می دهند .  در ضمن بازار مشهور نازیلی نیز در فاصله کمی از این ساحل واقع شده است .

ساحل شن های نقره ای   Silver Sand Beach

حالا که تا ساحل الماس پیش رفته ایم بهتر کمی جلوتر رفته و از طبیعت زیبای ساحل شن های نقره ای نیز دیدن کنیم  . این ساحل وسعت چندانی ندارد اما دارای چشم اندازی زیبا بوده و خلوت است .   یک کافه با محیطی زیبا در این منطقه وجود دارد که برای خوشگذرانی و رفع خستگی مکان مناسبی است . تعداد گردشگران در امتداد این خط ساحلی کم بوئده و به راحتی می توانید ساعت ها شنا کرده و آفتاب بگیرید .

ساحل بهشت   Paradise Beach

در نهایت این مقاله را با معرفی ساحل زیبای بهشت به پایان می بریم . این ساحل در فاصله کوتاهی از ساحل شن های نقره ای قرار دارد و دارای کافه و رستوران های متنوع است . این منطقه نیز دنج و آرام بوده و مکان ایده الی برای شنا و آفتاب گرفتن است . این ساحل کمی بومی بوده و در اطراف آن بازار ماهی فروشان و فروشگاه های مختلف به چشم می خورد .

جاذبه های  دیدنی در شهر وان

شهر زیبا و توریستی وان بزرگترین شهر در شرق کشور ترکیه و مرکز استان وان است . این شهر در مرز ایران قرار گرفته که با وجود امتیازات فراوان نظیر طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوع مورد توجه و استقبال گردشگران ایرانی واقع شده است . این شهر حدود سیصد و شصت و دو هزار نفر جمعیت دارد و هر ساله با شروع فصل تابستان به مقدی ایده آل برای گذران تعطیلات تبدیل می شود .

این شهر از شمال و غرب به دریاچه وان و از شرق به کوههای سیاه کوه و ارک منتهی می گردد . و از جنوب توسط کوههای آرتوس احاطه شده است . در سال 2011 میلادی و بر اثر وقوع زلزله بزرگی به شهر وان و برخی از شهرهای شمال غربی ایران صدمات بسیاری وارد شد . وحدود ششصد نفر از اهالی اینشهر جان خود را از دست داده و چهار هزار نفر بطور جدی آسیب دیدند .

اما در مدت کوتاهی ساخت و سازها از سر گرفته شد و صنعت توریسم و گردشگری به پیشرفت های فراوان دست یافت و وان دوباره سرپا شد . از دهه گذشته و در پی به وجود آمدن هتل ها و اقامتگاههای لوکس و مراکز خرید مدرن و متنوع این شهر به مقصدی ایده آل برای هزاران گردشگر تبدیل گردید . همانطور که گفتیم وجود دهها مرکز خرید مدرن و متنوع این شهر را به بازار بزرگ برای تامین پوشاک تبدیل نموده است و این شهر در کنار شهر استانبول محل مناسبی برای خرید های عمده است .

در ابتدا باید اشاره کنیم بهترین زمان برای سفر به این شهر اواخر فصل بهار و فصل تابستان است . در شهر وان تعداد زیادی بازارهای سنتی وجود دارد که همگی از اجناس رنگارنگ مملو هستند . اما تعداد پاساژهای مدرن نیز کم نبوده و تعدادشان روز به روز افزایش می یابد . قالی و قالیچه ، زیور آلات ، انواع ظروف مسی و برنجی ، قوری و قهوه جوش و انواع پوشاک عمده سوغات این شهر است .

تور وان را آنلاین بخرید:

https://safarbato.co/%D9%88%D8%A7%D9%86

اما نیابد از طبیعت زیبای وان غافل شد و پیشنهاد می کنیم ضمن سفر و اقامت در شهر وان یکی دو روز را در دامان طبیعت سپری کنید . از زیباترین دریاچه کشور ترکیه که وان نام دارد ، گرفته تا کوههای پوشیده از برف آرارات و جزیره آختامار همگی در شهرت این شهر تاثیر گذار بوده اند . 

همچنین وان شهری با قدمت هزاران ساله است آثار تاریخی ارزشمند این شهر نشان دهنده تاریخ پر فراز و نشیب و فرهنگ غنی این سرزمین است . باستان شناسان قدمت این منطقه را به پنج هزار سال پیش نسبت می دهند و در طی این دوران فرمانروایی ها بزرگی همچون اوراتو ها ، رومیان ، یونانیان و سلجوقیان بر این سرزمین حکومت می کردند . از این رو پیشنهاد می کنیم بازدید از آثار تاریخی شهر وان را در الویت برنامه های خود بگنجانید .

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از جاذبه های دیدنی شهر وان را به شما معرفی نماییم . پس با ما همراه باشید: