جاذبه های دیدنی در شهر بانکوک تایلند

شهر پر جاذبه و پر زرق و برق بانکوک پایتخت کشور تایلند و یکی از قطب های برتر گردشگری در آسیاست . سراسر این شهر پر شده از ساختمان های مدرن و سر به فلک کشیده و با نگاهی سطحی تنها شهری مدرن به چشم می خورد . اما با گذر از کوچه پس کوچه های آن ردپای تاریخی و فرهنگی غنی شرق آسیا را میتوان دید و موزه ها و مجموعه های فرهنگی در هر گوشه خود نمائی می کند . بانکوک یکی از شهرهای زیبا و پر جمعین دنیاست که با وجود جاذبه های فراوان ، میزبان میلیون ها گردشگر در سال است .

بهتر است بدانید هزینه های سفر و اقامت در این شهر نسبت به دیگر شهرهای توریستی دنیا پایین تر بوده بنابراین با صرف مبالغ نه چندان نجومی می توانید روزها در آن سرگرم باشید . از این رو در میان گردشگران تعداد ایرانیان کم نیست و برخی از آن ها بارها و بارها اینجا را برای گذران تعطیلات خود انتخاب می کنند .

باید افزود بانکوک  در تور تایلند سفر باتو ، شهری تاریخی است که در دهه های گذشته چهره ای مدرن به خود گرفته و وجود آثار تاریخی بسیار ارزشمند در کنار طبیعتی شگفت انگیز و امکانات رفاهی متعدد سبب شده بانکوک در زمان کوتاه به یکی از قطب های گردشگری شرق آسیا تبدیل گردد .

در ادامه این مطلب برخی از جاذبه های شهر بانکوک را به شما معرفی می کنیم . پس با ما همراه شوید:

1- قایق ‌سواری در طول رودخانه‌ ی چائو فرایا   Chao Phraya 

رودخانه زیبای چائو فرایا به یکی از جاذبه های دیدنی این شهر تبدیل شده و تماشای مناظر زیبای شهر و ساختمان های سر به فلک کشیده ، در امتداد این رودخانه بسیاری تماشایی است . همچنین بسیاری از جاذبه های دیدنی بانکوک در امتداد این رودخانه قرار دارد . از این رو روزانه تعداد زیادی از گردشگران سوار بر قایق شده و علاوه بر لذت قایق سواری خود را به این مکان ها می رسانند . وجود همین رودخانه سبب شده برخی شهر بانکوک را ونیز شرقی بنامند . همچنین به هنگام تاریکی هوا ، میلیون ها لامپ نورانی در این شهر روشن می شود که انعکاس نور آن ها بر روی این رودخانه منظره ای زیبا را پدید می آورد  . بعلاوه روزانه هزاران نفر از اهالی شهر با قایق از این رودخانه عبور کرده و به مقصد می رسند که در بین آن ها جمعیتی زیادی را مسافران و توریست ها تشکیل داده اند .

۲- مرکز خرید سیام پاراگون  Siam Paragon

پیشنهاد می کنیم حداقل چند ساعت را به گشت و گذار و سیاحت در مرکز خرید سیام پاراگون اختصاص دهید و علاوه بر بهره مندی از تنوع کالاها از امکانات رفاهی و تفریحی موجود در آن نیز بهره مند شوید . در این مرکز خرید برندهای بزرگی نمایندگی دارند و هر کدام کالاهای با کیفیت و بسیار متنوعی را عرضه می کنند . باید افزود مرکز خرید سیام پاراگون بیش از دویست و پنجاه واحد تجاری دارد و بسیاری از آن ها برندهای محبوب و معتبر دنیا هستند .

مرکز خرید سیام پاراگون در یکی از محله ای معروف شهر ساخته شده و  وجود دو کمپانی بزرگ تولید کننده ماشین های لامبورگینی و فراری به محبوبیت آن افزوده است  .

۳- قطارهای هوایی بانکوک

ترن های هوایی شهر بانکوک شما را در زمان کوتاهی از این سر شهر به آن سر شهر برده و تجربه ای متفاوت را پیش رویتان می گذارند . بنابراین می توانید برای رسیدن به مقصد آنهم با هزینه ای نه چندان گزاف ، مسیرهای عبور آن را بررسی نموده و در صورت امکان سوار بر آن شوید تا شاهد تماشای مناظر زیبای شهر از ارتفاعات بالا باشید . باید افزود قطارهای هوایی شهر بانکوک دارای سیستم های تهویه هوا هستند و با سرعت بسیار بالا از روی آسمان شهر گذر می کنند .

۴- بازار چاتوچاک  Chatuchak Market

اگر به دنبال تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز هستید به بازار سنتی چاتوچاک بروید و علاوه بر خریدی جذاب از نزدیک با مردم شهر و فرهنگ شان آشنا شوید . بازار بزرگ چاتوچاک بقدری وسیع است که شما را برای یک روز کامل سرگرم می کند . این بازار در حدود چهار هزار مترمربع وسعت داشته و دارای هشت هزار غرفه است ، از این رو هر آنچه را بخواهید در آن می یابید . 

البته بازار چاتوچاک تنها در روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته بر پا می شود و در هر روز بیش از دویست هزار نفر  بازدید کننده دارد ، پس اگر اهل خرید در مکان های شلوغ و پر هیاهو نیستید ، بازدید از آن را فراموش کنید .

۵- عمارت زیبای ویمانمک    Vimanmek Mansion

این عمارت باشکوه یکی از بزرگترین بناهای ساخته شده از چوب ساج در جهان است و پیشنهاد می کنیم بازدید از آن را در برنامه های خود بگنجانید . عمارت ویمانمک برای مدتی محل زندگی سلاطین این شهر بود ، سپس برای مدت ها خالی از سکنه رها گردید ، تا اینکه به موزه تبدیل شد .

گردشگران می توانند از بیرون این عمارت عکس بگیرند ، اما اجازه عکسبرداری از داخل عمارت به گردشگران داده نمی شود .  همچنین گردشگران برای ورود به داخل این عمارت می بایست لباس های ساده و پوشیده به تن داشته باشند .