جاذبه های دیدنی در کشور ارمنستان ایروان

کشور زیبای  ارمنستان در همسایگی کشورمان ایران قرار داشته و با دارا بودن جاذبه های یدنی فراوان به مقصدی ایده ال برای گذران تعطیلات تبدیل شده است .این کشور در منطقه قفقاز جنوبی واقع شده و پایتخت آن شهر تاریخی و بسیار زیبای ایروان نام دارد . ارمنستان یکی از شهرهای بزرگ این کشور بوده و بیشترین جمعیت را در خود جای داده است .  اغلب گردشگران ابتدا در این شهر اقامت نبوده و سپس برای تماشای جاذبه های دیگر به شهرهای مختلف این کشور سفر می کنند .

در ادامه باید افزود کشور ارمنستان در منطقه قفقاز جنوبی و مابین دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته و به همین خاطر دارای طبیعتی زیبا و خیره کننده است . این کشور همچنین در محل اتصال دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و با کشور های ترکیه ، گرجستان ، جمهوری آذربایجان ، ایران و جمهوری خود گردان نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) همسایه است .

کشور ارمنستان دارای تاریخی غنی و پر فراز و نشیب است و بهتر است بدانید اولین سرزمین است که دین مسیحیت را با آغوش باز پذیرفته و آن را با سایر نقاط جهان پراکنده کرده است . از این رو این کشور مهد دین مسیحیت بشمار می آید و تعجبی ندارد اگر حین گشت و گذار در شهرهای مختلف این کشور با کلیساهای باشکوه فراوانی برخورد کنید .

در ادامه این مطلب  تور ارمنستان سفر باتو ، قصد داریم تا برخی از معروفترین جاذبه های دیدنی کشور ارمنستان و شهر ایروان را به شما معرفی کنیم . پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید :

معبد گارنی

معبد گارنی یکی از آثار تاریخی معروف و مشهور در این کشور است که در فاصله کمی از استان کوتایک و در سی کیلومتری از رودخانه گارنی قرار دارد .  این منطقه دارای طبیعتی بسیار زیبا بوده و  از گذشته مورد توجه پادشاهان قرار داشت و بعنوان و شکارگاه مورد استفاده بود  .

این بنا از سه بخش تشکیل شده که عبارتند از : عبادت گاه یا بنای اصلی معبد و در کنار آن حمام تاریخی که به دختر خسرو پرویز ( خواهر تیرداد سوم ) تعلق داشت ، قرار دارد . و در همین مکان کتیبه ای که شناسنامه معبد گارنی محسوب می گردد ، قرار دارد .

کلیسای کاتولیک شهر ایروان

همانطور که گفتیم شهر تاریخی ایروان کلیسا و صومعه های فراوانی دارد که برخی بیش از هزار سال قدمت دارند . از این میان کلیسای جامع ایروان یکی از مشهورترین کلیساهای این کشور است  و دارای اهمیت بسیاری است . این بنای باشکوه که کلیسای مریم مقدس نیز نامیده می شود تنها کلیسای بازمانده از قرون وسطی است که در طول تاریخ بارها ویران و مجددا بازسازی شده است .

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

این کلیسا نیز دارای اهمیت بسیاری بوده و نام دیگر آن کلیسای جامع ایروان است . این بنا  بزرگ ترین کلیسا در سراسر کشور ارمنستان است و به همین خاطر بسیاری از مراسم های بزرگ مذهبی و ملی در همین مکان برگزار می گردد . این بنای باشکوه و بزرگ از سه کلیسای کوچک تر تشکیل شده که بنای اصلی در وسط و کلیساهای کوچکتر در اطراف قرار دارند . این کلیسا گنجایش هزار و هفتصد نفر را دارد .

در داخل این بنا دو محراب دیده می شود که یکی برای شاه تیرداد و دومی برای ملکه او ساخته شده است . این افراد نقش بزرگی در پذیرش دین مسیحیت و گسترش آن به سرزمین های اطراف داشته اند.

سالن اپرا و تئاتر شهر ایروان

ساختمان زیبای اپرا و تئاتر شهر ایروان حدود یک قرن قدمت داشته  و بعنوان یک شاهکار معماری شناخته می شود . این ساختمان  گنجایش بیش از هزار و چهار صد نفر را دارد و هر ساله اجراهای بزرگ و مشهوری در آن برگزار می گردد . این ساختمان در سال ۱۹۳۳ میلادی ساخته شد و از آن همان زمان مورد استقبال هنرمندان و هنر دوستان قرار گرفت و به محفلی برای هنرمندان تبدیل شد . اولین نمایش اجرا شده در این ساختمان نمایش رقص باله دریاچه قو نام داشت که اتفاقا به شهرت بسیاری رسید .

رصد خانه کاراهونج یا استون هنج

رصد خانه Karahunj یکی از برجسته ترین آثار باستانی این کشور است که با قدمتی سه هزار و پانصد سال نظر تاریخدانان و باستان شناسان را به خود جلب نموده است . این رصد خانه حتی زمانی بسیار دور تر  از استون هنج انگلستان ساخته شده و نشان از تاریخ و فرهنگ  غنی این سرزمین دارد  . این بنا به تبعیت از اصول پیچیده ریاضی ساخته شده و به همین علت همگان را به شگفت وا داشته است  . کلمه "کارا" در زبان ارمنی به معنای سنگ است و "هنج" نیز در زبان لاتین به معنای ایستاده و آویزان است و در مجموع به معنای سنگ آویزان شده است . در این رصدخانه دویست و بیست و سه سنگ به صورت ایستاده در روی زمین قرار داده شده بطوریکه همگان را شگفت زده نموده است .

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاژ اگهی
ویدا علی پور 0914.411.8533