انواع دیزل ژنراتورهایی که در ویلا به کار می‌روند

جن ست دیزل یا دیزل ژنراتور برای ایجاد انرژی الکتریکی ساخته شده است و اغلب در زمان قطعی برق از آن استفاده می‌شود. دیرل ژنراتور از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی تشکیل شده و توانایی تبدیل حرکت چرخشی به برق را دارد. کاربرد دیزل ژنراتور عمدتا در مکان‌هایی است که در صورت قطعی برق دچار آسیب و زیان فراوان می‌شوند و یا دسترسی به برق ندارند؛ به همین سبب خرید دیزل ژنراتور یکی از نیازهای عمده ی مشاغل مختلف نظیر فروشگاه‌ها، بیمارستان‎ها، مراکز تجاری، مراکز آرایشی و ... است. برای خرید بهترین دیزل ژنراتور با ما تماس بگیرید.

انواع دیزل ژنراتورهایی که در ویلا به کار می‌روند

اجزای تشکیل دهنده دیزل ژنراتور:

دیزل ژنراتور از بخش‌هایی مانند منبع تغذیه، موتور دیزل، سیستم سوخت، رگلاتور ولتاژ، سیستم خنک کننده و خروجی، سیستم خنک کننده و خروجی، فیلتر سوخت، مخزن سوخت، سیستم روغن کاری، صفحه کنترل، قالب مونتاژ اصلی، شارژ باطری و آلترناتور تشکیل شده است.

بطور کلی ساز و کار دیزل ژنراتور، ایجاد حرکت چرخشی توسط احتراق یک سوخت مایع که سوخت دیزل نامیده می شود، است. ژنراتور نیز وسیله ای است که می‌تواند با استفاده از حرکت چرخشی برق تولید کند.

موتور دیزل بصورت احتراق داخلی کار می‌کند. آلترناتور انرژی مکانیکی چرخشی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. سیستم روغن کاری عمل تصفیه و پاکسازی روغن موتور را انجام می‌دهد. سیستم خنک کننده موتور علاوه بر انرژی مکانیکی مقداری زیادی گرما تولید می‌کند. همچنین دیزل ژنراتورها ممکن است به دلایل مختلفی مانند رسوبات داخلی و تجمع کربن آسیب ‌ببیند. تیم ما، متخصص در فروش دیزل ژنراتور است و بهترین خدمات را برای مشتریان ارائه می‌دهد.

مزایای استفاده از دیزل ژنراتور:

استفاده از دیزل ژنراتور دارای مزایای بسیاری می‌باشد که یکی از مهم‌ترین آنها صرفه ی اقتصادی است. از طرفی این وسیله در مقایسه با نمونه بنزینی سوخت کمتری مصرف می‌کند و عمر مفید بیشتری دارد. به همین سبب خرید دیزل ژنراتور تقاضای بالایی دارد.

دیزل ژنراتورهای کوچک توان تامین ۲۵۰ کیلوولت آمپر و تولید برق اضطراری را دارند و در زمان نبود ژنراتورهای بزرگتر، توان تامین برق را دارند.

خرید دیزل ژنراتور یکی از کارهای ضروری برای جلوگیری از وارد شدن خسارات به مشاغل مختلف است.

میزان مصرف دیزل ژنراتور:

مصرف دیزل ژنراتور بسته به عوامل متعدد نظیر کیفیت گازوئیل مصرفی، ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت محیط، رطوبت نسبی محیط، عمر دیزل ژنراتور متغیر است. طبق میانگین میزان مصرف دیزل ژنراتور به طور متوسط بین ١٩٠ گرم تا ٢٢٠ گرم گازوئیل در هر ساعت به ازای هر کیلووات مصرفی است.

انواع دیزل ژنراتور:

انواع مختلفی از دیزل ژنراتورها در بازار وجود دارد که بسته به نیاز و بودجه امکان انتخاب هر کدام از آنها وجود دارد. از جمله این دیزل ژنراتورها عبارتند از:

ژنراتور اضطراری (Standby) 

ژنراتور پایه (Prime) 

ژنراتور دائم کار (Continuous)

ژنراتور چند منظوره

خرید دیزل ژنراتور بر اساس کسب اطلاعات کافی از انواع آن امکان پذیر است.

ژنراتور اضطراری در زمان قطعی برق کاربرد دارد و برق واحد را تامین می‌کند و مانع از خسارات و آسیب‌های احتمالی می‌شود؛ از جمله مهم‌ترین مکان‌ها بیمارستان است که قطعی برق موجب مرگ تعداد بالایی از افراد می‌شود. ژنراتور پایه عمدتا در مکان‌هایی کاربرد دارد که در مقطع موقتی از زمان نیاز به برق دارند؛ مانند نمایشگاه، فستیوال و ... .

ژنراتور دائم کار عمدتا برای امور نیروگاهی یا برق سراسری است. استفاده از ژنراتور چند منظوره برای زمانی که مولفه‌های اقتصادی دارای اهمیت است توصیه نمی‌شود.

همانطور که ملاحظه کردید، انواع دیزل ژنراتورهایی که در ویلا به کار می‌روند، متنوع است. خرید دیزل ژنراتور و فروش دیزل ژنراتور نیازمند کسب اطلاعات و تجربه از افراد مجرب است تا انتخابی بهینه با توجه به هزینه محدود و نیازهای نامحدود شخص صورت گیرد.